kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
ssl-2890762_640

„Misja Bezpieczny Internet”

Nasza szkoła kolejny raz aktywnie włączyła się do ogólnopolskiego programu Dzień Bezpiecznego Internetu. Na lekcjach informatyki przygotowano szereg zajęć dotyczących bezpiecznego i pozytywnego wykorzystania nowych technologii. Przedstawione zagadnienia dotyczyły ochrony danych i prawa do prywatności w Internecie, bezpiecznego i rozsądnego korzystania z serwisów społecznościowych przez młodzież, cyfrowych śladów pozostawianych w Sieci, zasad komunikacji w Internecie, działań niepożądanych w Sieci oraz bezpiecznego korzystania z gier i zabaw online.

Praca ucznia Kajetana Watoły z klasy 7b

Pobierz prezentację kliknij tutaj

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO