kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next

Piosenka „Nasza szkoła” – hymn szkoły

Słowa Iwona Smołkowicz
Muzyka  Anna Górecka


W nagraniu wzięli udział uczniowie: Julia Pląskowska, Dominika Janus, Franciszek Pindral, Weronika Kurzepa, Natalia Klemens, Matylda Mateja, Emilia Drejer, Alicja Piotrowska i Oliwia Cieśla

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO