kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next

Pracownicze Plany Kapitałowe

Informacje dla pracowników dotyczące PPK

Infolinia: (22) 640 05 55

Strony www:

  • emeryturappk.pzu.pl (zakładka „Dla pracownika”) – zasady funkcjonowania oraz kalkulator oszczędności
  • inPZU.pl – na stronie można:
    – sprawdzić stan swojego rachunku PPK,
    – zmienić swoje dane osobowe,
    – założyć dyspozycje wpłaty dodatkowej, wypłaty transferowej lub zwrotu,
    – wskazać osoby uprawnione do otrzymania oszczędności z PPK w razie swojej śmierci.
Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO