Previous
Next
kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Zobacz aktualny

Logowanie do

Osiągnięcia Uczniów

ROK SZKOLNY 2019/ 2020

XIV INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z OKAZJI 11-TEGO LISTOPADA W MDK2

 W kat. kl. I – IV:
II miejsce – Tymon Markowski /kl.3c/,
 III miejsce – Eliza Szuba-Smolorz /kl.2b/
   
W kat. kl. V – VIII:
II miejsce – Denys Vintkovski /kl.7a/  
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz 

IV OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH W KATOWICKIM SPODKU
IX miejsce (na 304 szkoły) drużyna SP 46 w składzie: Grzegorz Domagała /kl.8b/, Natalia Stefaniak /kl.8a/, Denys Vintskovski /kl.7a/, Dawid Standera /kl.7a/, Winona Mój /kl.6d/, Natalia Klemens /kl.5a/, Filip Mejer /kl.5a/, Maciej Syrek /kl.5a/, Aleksandra Perlak /kl.5c/, Maja Gryglewicz /kl.5c/, Tadeusz Boroń /kl.4b/, Tymon Markowski /kl.3c/, Łukasz Standera /kl.3a/, Jan Majewski /kl.3a/, Maja Bieniek /kl.3b/, Emilia Gniełka /kl.2d/, Filip Michta /kl.2b/; Eliza Szuba-Smolorz /kl.2b/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz, mgr Beata Jankowska-Śliwka

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA BYTOMIA – IGRZYSKA DZIECIi W SZACHACH w LO im. Smolenia
II miejsce  –  drużyna SP 46 w składzie: Filip Mejer /kl.5a/, Natalia Klemens /kl.5a/, 
Maciej Syrek /kl.5a/, Tymon Markowski /kl.3c/   
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz  

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA BYTOMIA – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH w LO im. Smolenia
II miejsce – drużyna SP46 w składzie: Denys Vintskovski /kl.7a/,  Grzegorz Domagała /kl.8b/,  Dawid Standera /kl.7a/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „BYĆ JAK ONA 4 EDYCJA”
I  miejsce: Julia Kalus /kl. 7a/, Maja Grzybek /kl. 8b/,  Blanka  Grzybek /kl. 6b/
Opiekun: mgr Mirosława Swiers, Iwona Kubica, Aldona Grzybek

II WOJEWÓDZKI KONKURS NA KRÓTKĄ FORMĘ TEATRALNĄ
 I miejsce  Julia Kalus  /kl.7a/ 
 II miejsce  Natalia Klemens  /kl.5a/
Opiekun: mgr Mirosława Swiers

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ
– KLUB SEZAM BYTOM
W kategorii klas I-III
III miejsce Nikodem Jurewicz /kl. 1D/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz

VI EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
„BOHATEROWIE – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

W kategorii klas IV-VI
I miejsce  Piotr Szczurek /kl.4b/
II miejsce  Joanna Szczurek /kl.6b/
Opiekun: mgr Justyna Ziora

VI EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„BOHATEROWIE – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

W kategorii klas IV-VI
II miejsce  Joanna Szczurek /kl.6b/
Opiekun: mgr Aldona Grzybek

V EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU WIEDZY
„BOHATEROWIE – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

W kategorii klas IV-VI
III miejsce  Stanisław Molik /kl.6b/
Opiekun: mgr Dorota Krajewska, mgr Paweł Matonia

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY “SYNAPSIK”
Laureatka Maja Parkitna /kl.2c/
Opiekun: mgr Ewa Wiśniewska

I REJONOWY KONKURS POETYCKO-RECYTATORSKI
“GWIAZDKA W POEZJI”

I miejsce Anna Habraszka /kl.3b/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ
BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZ. ANGIELSKIM

wyróżnienie Lena Strzelczyk /kl.3b/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TAŃCA DOWOLNEGO
“PO PROSTU TAŃCZ”

wyróżnienie II stopnia Olivia Zimoląg, Zuzanna Jaremko /kl.3b/
wyróżnienie III stopnia Paulina Bednarczyk, Anna Habraszka, Zuzanna Jaremko,
Julia Jurewicz, Katarzyna Kostyk, Karolina Kowolik, Natalia Siemieniec, Olivia Zimoląg /kl.3b/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

ETAP REJONOWY DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ
I miejsce Weronika Krzok /kl.5b/
III miejsce Paulina Smyk /kl.5a/
I Vmiejsce Julia Narożny /kl.5a/
Opiekun: mgr Anna Wikarek

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
W kategorii klas I-III
I miejsce-Nina Jastal
II miejsce-Maria Gruszka
III miejsce-Maja Parkitna
wyróżnienie -Alicja Cymbalska, Alicja Ficek, Łukasz Górski,Daniel Bielecki
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce-Emilia Drejer
II miejsce-Roksana Zając
III miejsce-Matylda Mateja
wyróżnienie-Joanna Szczurek, Franciszek Pindral

II MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNO- TECHNICZNY
“KAPELUSZ PANI JESIENI”

I miejsce Maja Cop /kl.3b/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY
“TACY RÓŻNI, TACY PODOBNI”
I miejsce Piotr Szczurek /kl.4b/


ROK SZKOLNY 2018/ 2019

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY PT. “NIEUSTANNIE”
W RAMACH: IX MAŁY FESTIWAL SZTUKI WYSOKIEJ

wyróżnienie Mateusz Sawer /kl.Vd
Opiekunowie: mgr Aldona Grzybek

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZ. ANGIELSKIEGO “PANDA”
wyróżnienie Maja Leszczyńska /kl. IVa/
wyróżnienie Miłosz Butor /kl.Vc/
wyróżnienie Zuzanna Donat /kl. VIIa/
Opiekunowie: mgr Marcelina Ryrko, mgr Teresa Tomaszek, mgr Irina Łynnik

III REGIONALNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY “WESOŁY SKOCZEK”
w kategorii indywidualnej
klasy I-III chłopcy:
I miejsce Tadeusz Boroń /kl. IIIb/
II miejsce Łukasz Standera /kl. IIa/
klasy IV-VIII dziewczyny:
III miejsce Natalia Klemens /kl. IVa/
w kategorii drużynowej
I miejsce SP 46 Bytom
Drużyna w składzie: Tadeusz Boroń /3b/, Łukasz Standera /2a/, Jan Majewski /2a/, Tymon Markowski /2c/, Eliza Szuba-Smolorz /1b/, Emilia Gniełka /1d/, Wiktoria Gniełka /2a/, Maja Bieniek /2b/, Natalia Klemens /4a/, Aleksandra Perlak /4c/, Winona Moj /5d/, Natalia Stefaniak /7a/, Grzegorz Domagała /7b/, Dawid Standera /6a/, Filip Mejer /4a/ i Maciej Syrek /4a/
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZ. ANGIELSKIM
II miejsce Franciszek Pindral /kl. Vc/
Opiekun: mgr Marcelina Ryrko

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI “WIOSNO, WIOSENKO WITAMY CIĘ WIERSZEM”
w kategorii klas I-III
II miejsce Marek Stańkowski /kl. IIc/
w kategorii klas IV-VI
II miejsce Natalia Klemens /kl.IVa/
Opiekunowie: mgr Daria Jacalska, mgr Ewa Wanowicz

IX TURNIEJ SZACHOWY DLA UCZCZENIA PAMIĘCI PREZYDENTA POLSKI LECHA KACZYŃSKIEGO I WSZYSTKICH OFIAR TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ
w kategorii indywidualnej
klasy I-V dziewczyny:
II miejsce Natalia Klemens /kl. IVa/
klasy VI-VIII i III gimnazjum dziewczyny:
III miejsce Winona Moj /kl. Vd/
w kategorii drużynowej
III miejsce SP 46 Bytom
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY “KANGUR”
kat. Maluch
wyróżnienie Tadeusz Boroń /kl.IIIb/
wyróżnienie Paulina Smyk /kl.IVa/
Opiekunowie: mgr Iwona Roszczyapała, mgr Paulina Musialik

XIII REGIONALNY KONKURS GWAR ŚLĄSKICH
II miejsce Michał Kiera /kl. IIb/
wyróżnienie Martyna Ball /kl. VIIIa/
Opiekunowie: mgr Wioletta Sowa, mgr Iwona Kubica

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O AUTYŹMIE
II miejsce Natalia Klemens, Hanna Dzienniak, Paulina Smyk
Opiekun: mgr Aleksandra Golus

MIEJSKI KONKURS “POEZJA POLSKA W PRZEKŁADZIE NA JĘZYK ANGIELSKI”
I miejsce dla zespołu uczniów z kl. VIIIa : Michał Fligier, Jagoda Warchoł, Oliwia Łukasik, Lena Rudy, Zuzanna Krasucka
Opiekun: mgr Marcelina Ryrko

VIII KONKURS GRYFNY GODKI
wyróżnienie Michał Kiera /kl. IIb/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

XXVIII CHORZOWSKI KONKURS RECYTACJI W MOWIE ŚLĄSKIEJ
III miejsce Michał Kiera /kl. IIb/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTACJI W GWARZE ŚLĄSKIEJ ŚLĄSKA OJCZYZNA POLSZCZYZNA
laureat Michał Kiera /kl. IIb/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS “TEATROMANIA DLA NAJMŁODSZYCH”
I miejsce dla zespołu uczniów z SP46
Nagroda dla najlepszego aktora Nadia Jania /kl.IIb/
Opiekunowie: mgr Iwona Roszczypała, mgr Wioletta Sowa

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY “MATMA NIE JEST TRUDNA”
I miejsce Tadeusz Boroń /kl. IIIb/
Opiekun: mgr Iwona Roszczypała

MIEJSKI KONKURS “CHOCHLIKOWE PSOTY”
I miejsce dla drużyny: Paulina Kurowska /kl.IIIb/ , Piotr Szczurek /kl.IIIb/, Michał Kiera /kl. IIb/
Opiekunowie: mgr Iwona Roszczypała, mgr Wioletta Sowa

XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY “BAJKOWE ZADANIA” zorganizowany przez Pałac Młodzieżowy w Katowicach
III miejsce Tadeusz Boroń /kl. IIIb/
laureatka Emilia Drejer /kl. IIIb/
Opiekun: mgr Iwona Roszczypała

MIEJSKI KONKURS KOLĘD I PASTORALEK
I miejsce Maja Kozubal /kl. IIIb/
Opiekun: mgr Iwona Roszczypała

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM
w kategorii klas drugich
II miejsce Lena Strzelczyk /kl. IIb/
w kategorii klas trzecich
I miejsce Maja Kozubal /kl. IIIb/
III miejsce Emilia Drejer /kl. IIIb/
Opiekunowie: mgr Iwona Roszczypała, mgr Wioletta Sowa

MIEJSKI KONKURS “GWIAZDKA W POEZJI”
III miejsce Piotr Szczurek /kl. IIIb/
Opiekun: mgr Iwona Roszczypała

KONKURS PLASTYCZNY LAURKA DLA NIEPODLEGŁEJ
III miejsce Lena Strzelczyk /kl. IIb/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

III MIEJSKI KONKURS MULTIMEDIALNY “O ŻYCIU
I DZIAŁALNOŚCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH”

II miejsce Wojciech Chytra /kl. VIIb/
III miejsce Sebastian Zimoląg /kl. VIIIa/
Opiekunowie: mgr Kalina Wędzel, mgr Paweł Matonia

XI INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z OKAZJI 11 LISTOPADA
w kategorii kl. IV – VI (rocznik 2008 – 2006) chłopcy
I miejsce Denys Vintskovski /kl. VIa/
II miejsce Filip Mejer /kl. IVa/
w kategorii kl. I – III (rocznik 2011 – 2009) chłopcy
II miejsce Tadeusz Boroń /kl. IIIb/
III miejsce Filip Michta /kl. Ib/
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz

BYTOMSKI TURNIEJ SZACHOWY ZORGANIZOWANY DLA UCZCZENIA 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
w kategorii dziewcząt
II miejsce Natalia Klemens /kl. IVa/
w kategorii chłopcy
II miejsce Filip Mejer /kl IVa/
w kategorii chłopcy
III miejsce SP 46 (Natalia Klemens IVa, Aleksandra Perlak IVc, Filip Mejer IVa, Maciej Syrek IVa, Denys Vintskovski IVa, Tristan Popowicz VIIIc, Natalia Stefaniak VIIa, Szymon Jakoweńko Vc, Tadeusz Boroń IIIb, Jan Majewski IIa, Maja Gryglewicz IVc, Joanna Szczurek Vb, Wiktor Kozłowski VIb)
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY “TWARZE BYTOMIA”
nagroda specjalna Joanna Krzymińska /kl. VIIIb/
Opiekunowie: mgr Aldona Grzybek

KONKURS PLASTYCZNY “SIELSKIE KLIMATY”
POD PATRONATEM J. BUZKA

wyróżnienie Emilia Janus /kl. Vc/
Opiekunowie: mgr Aldona Grzybek

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH
II miejsce Natalia Klemens /kl. IVa/, Filip Mejer /kl. IVa/,
Denys Vintskovski /kl. VIa/, Grzegorz Domagała /kl. VIIb/
Opiekunowie: mgr Agnieszka Kanios

SZKOLNY EKOLOGICZNY KONKURS WIEDZY
Klasy I-III
I miejsce Tadeusz Boroń /kl. IIIb/
II miejsce Natalia Łwaniczak /kl. IIc/, Antonina Turant ?kl. 1a/
III miejsce Jakub Gała /kl. IIb/i Pola Rejman /kl. IIIb/
Klasy IV-VI
I miejsce Julia Kubicka /kl. IVb/ i Paulina Smyk /kl. IVa/
II miejsce Natalia Klemens /kl. IVa/
III miejsce Hanna Dzienniak/kl. IVa/, Antonina Grabska /kl. Va/
i Zuzanna Kurowska / kl. 4b/
Klasy VII-VIII
I miejsce Konrad Krasoń /kl. VIIIc/
II miejsce Mateusz Swoboda /kl. VIIb/
III miejsce Paweł Wilk /kl.VIIa/
Opiekunowie: mgr Aleksandra Golus, mgr Agnieszka Piskozub

ROK SZKOLNY 2017/ 2018


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATAMATYCZNY KANGUR 2018
wyróżnienie Julia Jurkiewicz /kl. Vb/,
Paulina Smyk /kl. IIIc/

KONKURS MULTIMEDIALNY Z OKAZJI “100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ”
I miejsce Mateusz Swoboda /kl. VIb/
III miejsce Wojciech Chytra /kl. VIb/
Opiekunowie: mgr Kalina Wędzel, mgr Paweł Matonia
czerwiec 2017 517

KONKURS FOTOGRAFICZNY “PIĘKNO LASU”
I miejsce Julia Kubicka /kl. IIIb/
wyróżnienie Alicja Młodawska /kl. IIIb/
Opiekun:mgr Agnieszka Piskozub

VIII TURNIEJ SZACHOWY DLA UCZCZENIA PAMIĘCI PREZYDENTA POLSKI LECHA KACZYŃSKIEGO I OFIAR TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ
w kategorii klas I-IV
chłopcy
I miejsce Filip Mejer /kl. 3e/
III miejsce Maciej Syrek /kl. 3e/
III miejsce Igor Ferster /kl. 3e/
dziewczęta
I miejsce Natalia Klemens /kl. 3e/
III miejsce Hanna Wrotek /kl. 3e/
w kategorii drużynowej SP 46 zdobyła II miejsce
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios

VIII REGIONALNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
III miejsce dla zespołu z kl.1b w kategorii kl. I-III
Opiekun: mgr Anna Górecka, mgr Marcelina Ryrko
II MIEJSKI KONKURS PIOSENKI BYTOMSKIEJ KARIN STANEK
I miejsce dla naszego zespołu w kategorii kl. 0-III
II miejsce Maja Kozubal /kl. 2b/ w kategorii kl. 0-III
III miejsce dla naszego zespołu w kategorii kl. IV-VII
II miejsce Anna Brylska /kl. 4b/ w kategorii kl.IV-VII
Opiekun: mgr Anna Górecka, mgr Iwona Roszczypała, mgr Gabriela Balcarek

XII REGIONALNY KONKURS GWAR ŚLĄSKICH
II miejsce Martyna Ball /kl. VIIa/
III miejsce Karolina Kowolik /kl. Ib/
Opiekun: mgr Iwona Kubica, mgr Wioletta Sowa,

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ
II miejsce Szymon Jakoweńko /kl.4c/
Wyróżnienie Alex Olejniczak /kl.4c/
Opiekun: mgr Marcelina Ryrko

XIV MIEJSKI KONKURS JĘZYKOWY NA LIST
Wyróżnienie Jagoda Warchoł /kl.7a/ oraz Oliwia Łukasik /kl.7a/
Opiekun: mgr Marcelina Ryrko

XVI WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY “OZDOBA CHOINKOWA”
Wyróżnienie Mateusz Ziob /kl. 3a/
Opiekun: mgr Izabela Sulikowska

II MIEJSKI KONKURS POETYCKO-RECYTATORSKI “GWIAZKA W POEZJI”
I miejsce Piotr Szczurek /kl. 2b/
Opiekun: mgr Iwona Roszczypała

VII MIEJSKI KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z ŻYCZENIAMI W JĘZ. ANGIELSKIM
I miejsce Maja Kozubal /kl. 2b/
III miejsce Jakub Szalecki /kl. 2b/
Opiekun: mgr Iwona Roszczypała

II MIEJSKI KONKURS “BYTOM W ZIMOWEJ SZACIE”
Wyróżnienie Jakub Szalecki /kl. 2b/
Opiekun: mgr Iwona Roszczypała

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY “ZABAWY W STUMILOWYM LESIE”
II miejsce dla uczniów: Hanna Dzienniak /kl.3a/, Bartosz Krupa /kl.3b/, Paulina Smyk /kl.3e/
Opiekunowie: mgr Izabela Sulikowska, mgr Bożena Lis, mgr Ewa Wanowicz

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO “PIERŚCIEŃ ŚW. KINGI”
Nominacja dla Piotra Szczurek /kl. 2b/
Wyróżnienie Anna Habraszka /kl. 1b/
Opiekunowie: mgr Iwona Roszczypała, mgr Wioletta Sowa

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAMATYCZNY IM. ONUFREGO KOPCZYŃSKIEGO
Zakwalifikowanie do etapu ogólnopolskiego: Wiktoria Dąbrowska /kl.7a/
Opiekun: mgr Iwona Kubica

II MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI “W DRODZE DO NASZEGO BETLEJEM”
I miejsce Piotr Szczurek /kl. 2b/ w kategorii klas I-III
I miejsce Joanna Szczurek /kl. 4b/ w kategorii klas IV-VI
Opiekunowie: mgr Iwona Roszczypała, mgr Iwona Kubica

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH
II miejsce w kategorii klas I-VI – SP 46
Natalia Klemens, Filip Mejer, Igor Ferster, Maciej Syrek /kl. 3e/

V TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR CHORZOWSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
Puchar dla Najlepszego Szachisty z Rocznika 2008 – Filip Mejer /kl. 3e/
II miejsce – Filip Mejer /kl. 3e/
VIII miejsce – Grzegorz Domagała /kl. 6b/
XIII miejsce – Maciej Syrek /kl/ 3e/
XIX miejsce – Winona Moj /kl. 4d/
XXII miejsce – Dawid Prugar /kl. 3e/
XXIII miejsce – Natalia Klemens /kl. 3e/
XXXIII miejsce – Hanna Wrotek /kl. 3e/

XI INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z OKAZJI 11 LISTOPADA
w kategorii klas I-III
chłopcy
I miejsce Igor Ferste /kl. IIIe/
III miejsce Filip Mejer /kl. IIIe/
III miejsce Maciej Syrek /kl. IIIe/
dziewczęta
I miejsce Natalia Klemens /kl. IIIe/
III miejsce Julia Duda /kl. IIIe/
III miejsce Aleksandra Perlak /kl. IIIe/
w kategorii wiekowej klas IV-VII
III miejsce Winona Moj /kl. IIIe/
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios

CHORZOWSKI FESTIWAL SZACHOWY
TURNIEJ O PUCHAR BIAŁEGO I CZARNEGO GOŃCA
III miejsce i puchar Igor Ferster /kl. III e/ kat. chłopcy
III miejsce i puchar Vinona Moj /kl. IV d/ kat. dziewczęta
VI miejsce i medal Natalia Klemens /kl. III e/ kat. dziewczęta
V kategoria szachowa Julia Duda /kl. III e/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz

CHORZOWSKI FESTIWAL SZACHOWY
V TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SP 17 W CHORZOWIE
III miejsce Filip Mejer /kl. III e/
IV miejsce Grzegorz Domagała /kl. VI b/,
XVIII miejsce Aleksandra Perlak /kl. III e/
XXII miejsce Paulina Smyk /kl.III e/
XXIX miejsce Roksana Zając /kl. III e/
XXXI miejsce Magdalena Piątkowiak /III e/.
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz 20171021_134916

ROK SZKOLNY 2016/ 2017

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO PANDA
wyróżnienie Paweł Przybyłka/kl.V a/:
Opiekun mgr Irina Łynnik

MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO BRILLAND KIDS
wyróżnienie Sebastian Zimoląg /kl.VI b/
Opiekun mgr Irina Łynnik

KONKURS PLASTYCZNY B JAK BYTOM KRYMINALNY
II miejsce Kinga Dziobek /kl.IVb/
III miejsce Julia Kubicka /kl.IIb/
wyróżnienie Naila Czapla /kl II b/
Opiekunowie: mgr Iwona Kubica, mgr Bożena Lis

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO- PRZYRODNICZY
ZWIERZĘTA CHRONIONE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
III miejsce Joanna Krzymińska /kl.VIb/
wyróżnienie Wiktoria Dąbrowska /kl.VIa/
Opiekunowie: mgr Krystyna Surowiec, mgr Agnieszka Piskozub

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHOCHLIKOWE PSOTY
II miejsce dla szkoły w konkursie drużynowym
Opiekunowie: mgr Barbara Tworeszczuk, mgr Anna Kłysz

MIEJSKI KONKURS TEATROMANIA DLA NAJMŁODSZYCH
II miejsce dla szkoły
Opiekunowie: mgr Marzena Dubanowicz, mgr Aldona Młynek-Gaj, mgr Daria Daria Jacalska, mgr Bożena Marut oraz mgr Paweł Matonia

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SZACHOWY WESOŁY SKOCZEK DLA UCZNIÓW KLAS I-III
II miejsce dla szkoły
II miejsce Winona Moj / kl. 3d/ w kategorii dziewcząt
III miejsce Natalia Klemens / kl. 2e/ w kategorii dziewcząt
IV miejsce Igor Ferster /kl. 2e/ w kategorii chłopców
V miejsce Filip Mejer /kl. 2e/ w kategorii chłopców
wyróznienie: Tadeusz Boroń w kategorii chłopców / kl.1b/
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios

MIEJSKI KONKURS POETYCKO-RECYTATORSKI GWIAZDKA W POEZJI
I miejsce Agata Gała /kl. 3c/
Opiekun: mgr Wioletta Sowa

VI MIEJSKI KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM MDK NR 1 W BYTOMIU
I miejsce: Maja Kozubal /kl. 1b/

ZAWODY MIKOŁAJKOWE
MKS PARK WODNY TARNOWSKIE GÓRY
II miejsce Mateusz Sawer /kl. 3d/ – konkurencja : 50 m stylem grzbietowym
III miejsce Mateusz Sawer /kl. 3d/ – konkurencja : 50 m stylem grzbietowym
Mateusz startował w kategorii 2007.


IV TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR CHORZOWSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
III miejsce Filip Mejer i Ola Perlak , IV miejsce – Igor Ferster i Natalia Klemens, V miejsce – Julia Duda, VII miejsce – Maciej Syrek , XI miejsce – Dawid Prugar. Wszyscy uczniowie uczęszczają do klasy 2e.

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH
II miejsce Tristan Popowicz /kl. 6c/, Grzegorz Domagała /kl. 5b/, Winona Moj /kl. 3d/, Filip Mejer /kl. 2e/
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios

X INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z OKAZJI 11 LISTOPADA
I miejsce w kategorii klas I-III Winona Moj / kl. 3d/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz, Agnieszka Kanios

TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ZORGANIZOWANY
DLA UCZCZENIA 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI
III miejsce dla SP 46 w kategorii Szkoła
Maciej Syrek /kl. 2e/, Igor Ferster /kl. 2e/, Filip Mejer /kl. 2e/, Ola Perlak /kl. 2e/,
Natalia Klemens /kl. 2e/, Winona Moj/ kl. 3d/, Szymon Jakoweńko /kl. 3c/,
Tristan Popowicz /kl. 6c/ Opiekun: mgr Ewa Wanowicz, Agnieszka Kanios

ROK SZKOLNY 2015/ 2016

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA BYTOMIA
Natalia Przybyłka /kl. 6a/

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO PANDA
I miejsce Natalia Przybyłka /kl. 6a/
Opiekun:mgr Irina Łynnik

VI REGIONALNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
I miejsce w kategorii Zespół 1-3 grupa uczniów z klas 1-3
Opiekun: mgr Marcelina Ryrko

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FINAŁOWY – WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW
I miejsce: Natalia Przybyłka / kl. VI a/,
Justyna Janoszczyk / kl. Vb a/
Wiktoria Dąbrowska / kl. V a/
Opiekun:mgr Urszula Stepaniak, mgr Iwona Kubica

VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY “CYRK”
Wyróżnienie: Bartek Łukasik /kl. 5c/

KONKURS PLASTYCZNY “KOŚCIÓŁ ŚW. JACKA NA ROZBARKU”
I miejsce: Agnieszka Kubik /kl. V b /
II miejsce:Zuzanna Ziemnicka / kl. II c /
III miejsce:Bartosz Łukasik / kl. V b/

TURNIEJ WIEDZY O ŚWIETYM JACKU ” ŚWIETY MISJONARZ EUROPY”:
I miejsce: Natalia Przybyłka / kl. VI a/

XVII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU BYTOMIA
w kategorii uczniów klas IV-VI:
I miejsce: Natalia Przybyłka i Natalia Walaszczyk /kl. VI a/
Opiekun:mgr Paweł Matonia

LEKKOATLETYCZNY MEMORIAŁ IM. KAMILII SKOLIMOWSKIEJ
II miejsce dla SP 46
I miejsce w kategorii “Skok w dal” : Olivier Skrzypczyk /kl. 6a/
I miejsce w kategorii ” Rzut piłką lekarską”: Olivier Skrzypczyk /kl. 6a/
III miejsce w kategorii “Bieg na 600 m”: Olivier Skrzypczyk /kl. 6a/
III miejsce w kategorii “Bieg na 600 m” Weronika Molenda /kl. 6a/
Opiekun:mgr Beata Jankowska – Śliwka, mgr Jakub Przegendza


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI
50-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 46 W BYTOMIU
II miejsce dla SP 46 w kategorii Szkoła, a w kategorii indywidualnej
kat. dziewczęta (rocznik 2007 i młodsi)
II miejsce Winona Moj /kl. 2d/
kat. chłopcy (rocznik 2006 – 2003)
III miejsce Grzegorz Domagała /kl. 4b/
kat. dziewczyny (rocznik 2006 – 2003)
I miejsce Natalia Walaszczyk /kl. 6a/
II miejsce Natalia Janik /kl. 6a/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz, Agnieszka Kanios

VI TURNIEJ SZACHOWY DLA UCZCZENIA PAMIĘCI PREZYDENTA POLSKI LECHA KACZYŃSKIEGO I OFIAR TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ
II miejsce dla SP 46 w kategorii Szkoła, a w kategorii indywidualnej
klasyfikacja klasy I – IV
I miejsce Winona Moj /kl.2d/
klasyfikacja klasy V – VI
I miejsce Natalia Walaszczyk /kl. 6a/
II miejsce Natalia Janik /kl. 6a/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios

WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
Zakwalifikowanie się do wojewódzkiego etapu konkursu Natalia Przybyłka /kl. 6a/
Opiekun: mgr Iwona Kubica

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY WODA I MY
I miesce Bartosz Grolik /kl. 6b/
II miejsce Jakub Baniewicz /kl. 6c/
Wyróżnienie: Jakub Olczyk /kl. 6c/
Opiekunowie: mgr Agnieszka Piskozub, mgr Krystyna Surowiec

REJONOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH
II miesce drużynowo w kategorii dziewcząt:
Natalia Walaszczyk, Natalia Janik /kl. 6a/
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios,

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH
I miejscii e Natalia Walaszczyk /kl. 6a/
III miejsce Natalia Janik /kl. 6a/
I mijesce drużynowo w kategorii dziewcząt: Natalia Walaszczyk, Natalia Janik
IV mijesce druzynowo w kategorii chłopców: Grzegorz Domagała,
Opiekunowie: mgr Ewa Wanowicz, mgr Agnieszka Kanios, mgr Beata Jankowska-

IV KONKURS HISTORII MIASTA BYTOMIA PATRONI BYTOMSKICH ULIC
II miejsce Natalia Przybyłka i Natalia Walaszczyk /kl. 6a/
Opiekun: mgr Paweł Matonia


TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z OKAZJI
35-LECIA NSZZ “SOLIDARNOŚĆ”
III miejsce dla SP 46 w kategorii Szkoła, a w kategorii indywidualnej
klasyfikacja dziewcząt klas IV-VI
I miejsce Natalia Walaszczyk /kl. 6a/
II miejsce Natalia Janik /kl. 6a/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz, Agnieszka Kanios

SZACHOWE MISTRZOSTWA MIĘDZYSZKOLNE O PUCHAR
DYREKTORA SP NR 38 W BYTOMIU SUCHEJ GÓRZE
III miejsce dla SP 46 w kategorii Szkoła, a w kategorii indywidualnej
klasyfikacja dziewcząt
I miejsce Natalia Walaszczyk /kl. 6a/
II miejsce Winona Moj /kl.2d/
III miejsce Natalia Janik /kl. 6a/
klasyfikacja chłopców
IV miejsce Dawid Standera /kl. 3a/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz, Agnieszka Kanios

IX INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z OKAZJI 11 LISTOPADA
I miejsce w kategorii indywidualnej I-III chłopców:Dawid Standera /kl. IIIa/
I miejsce w kategorii indywidualnej IV-VI dziewcząt: Natalia Janik /kl. 6a/
III miejsce dla dziewcząt z klas I-III i IV – VI:Natalia Janik, Natalia Walaszczyk /kl. 6a/, Winona Moj / kl. 2d/
Opiekun: mgr Ewa Wanowicz

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO