kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
biblioteka

Biblioteka

Zapraszamy do odwiedzania bloga biblioteki    zobacz

Biblioteka szkolna w naszej szkole jest miejscem przyjaznym i bardzo przytulnym. Posiada bogaty księgozbiór lektur oraz powieści przeznaczonych dla młodzieży, m.in.: obyczajowych, przygodowych, fantastycznych oraz popularno-naukowych. Bibliotekarz promuje także wśród uczniów najnowsze książki autorów literatury dla dzieci i młodzieży.
Biblioteka szkolna posiada także rozbudowany dział literatury popularno-naukowej – wydawnictwa albumowe z dziedziny, historii, kultury, nauki, przyrody i sztuki oraz czasopisma przyrodnicze i historyczne.
W styczniu 2020r. nasz księgozbiór wzbogacił się o nowe książki, m.in.: serię o Harrym Potterze, wszystkie tomy Dziennika cwaniaczka i trylogię Magnus Chase i Bogowie Asgardu.
W trakcie przerw uczniowie mogą skorzystać z czytelni, aby poczytać lub pograć z jedną z wielu dostępnych gier planszowych.

W bibliotece szkolnej realizowane są zajęcia Bajki z całego świata, przeznaczone dla klas I-III. W trakcie zajęć dzieci poznają kulturę, ciekawostki oraz literaturę wybranych państw świata. W klasach IV-VIII bibliotekarz realizuje zajęcia czytelniczo-literackie oraz plastyczne.

W bibliotece znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, którego zadaniem jest wykorzystywanie technologii informacyjnej oraz zasobów Internetu do nauki i zabawy.

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek 9.00 – 15.00
Wtorek 9.00 – 15.00
Środa 10.00 – 16.00
Czwartek 8.00 – 14.00
Piątek 8.00 – 14.00

Regulaminy

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO