kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
macro-4872534_640

Żywa lekcja przyrody

 29 października  odwiedził nas  pan Krystian Kawik – pasjonat, hodowca i znawca egoztycznych zwierząt. Na własne oczy mogliśmy podziwiać niektóre ciekawe gatunki   stawonogów, plazów  i gadów.  Najwieksze emocje u dzieci wzbudziły jednak jak zwykle jaszczurki i węże. To okazja, żeby przyjrzeć sie z bliska zwierzetom.
które zamieszkują odległe rejony świata i wzbogacić swoja wiedzę o ich  zwyczajach i przystosowaniu do panujących warunków w ich naturalnym środowisku. 

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO