kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
270_180_fit_original_99_axprjj

Zmiana siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

W związku z podjęciem przez Radę Miejską z dnia 25.11.2019 r. uchwały nr XXI/304/19 zawiadamia się Państwa o zmianie z dniem 1 września 2020 r. siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na PLAC KLASZTORNY 2.

Treść uchwały dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO