kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
snow-gea61f8b9d_640

Zimowe dokarmianie zwierząt

Zimą w szkolnej przestrzeni dokarmiamy ptaki i budujemy dla nich domki.  Pogłębiamy wiadomości na temat, jakie pożywienie zostawiać ptakom, czym je karmić, a czym nie. Z kolei polskie lasy są domem dla wielu zwierząt, one także potrzebują naszej pomocy i dokarmiania. Staramy się pomóc pamiętając, że leśnicy wkładają zimą wiele pracy w dokarmianie zwierząt, a także budowanie i montaż karmników dla ptaków.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO