kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
cats-paw-1375792_640

Zbiórka „Świąteczna Łapa”

Z dumą informujemy, że Pan wicedyrektor Ireneusz Krzyszkowski w imieniu koordynator całej Akcji „Świąteczna Łapa” – p. Aleksandry Golus – odebrał podziękowanie za zbiórkę darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Bytomi. Bez Was i Waszego zaangażowania oraz dobrych serc – Drodzy Uczniowie i Drodzy Rodzice – ta akcja nie miałaby racji bytu w naszej szkole.
Z całego serca dziękujemy.

Autor tekstu: Aleksandra Golus

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO