kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
chalkboard-1264200_640

Zakończenie roku szkolnego

W związku z ograniczeniem funkcjonowania szkól i placówek oświatowych Wydział Edukacji nie rekomenduje organizacji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu postanawia, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się online zgodnie z terminem wyznaczonym  przez wychowawcę.
Uroczyste pożegnanie klas ósmych odbędzie się online 26 czerwca 2020 r. o godz. 9.00. Link na uroczystość zostanie przesłany przez dziennik elektroniczny.

Świadectwa i nagrody odbierać można w szkole zgodnie z harmonogramem kliknij tutaj

Przy odbiorze należy wylegitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość osobistą. Jeżeli z różnych przyczyn nie będzie możliwe odebranie świadectwa w wyznaczonym terminie, to będzie to możliwe w sierpniu w sekretariacie szkoły lub we wrześniu u wychowawców. Odbierając świadectwo w innym terminie proszę o wcześniejszy kontakt ze szkołą w celu przygotowania dokumentów.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO