kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
background-3005303_1920

XXVIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej.

W czwartek, 16 lutego, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbył się XXVIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej. W tym roku uczestnicy poznawali Ewangelię wg św. Łukasza.

Wzięło w nim udział prawie 70 uczestników wyłonionych w dwóch wcześniejszych etapach (szkolnym i dekanalnym).

Wśród finalistów znalazły się również uczennice naszej szkoły – Helena i Natalia z Vc.

GRATULUJEMY!!!

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO