kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
szanty logo

XVIII WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „WIOSENNE SZANTOWISKO” W SIECI 2021

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej tym razem w formie on-line.

Szczegóły konkursu zamieszone są w regulaminie. Czekamy na zgłoszenia zespołów i życzymy udanej żeglarskiej zabawy.

Organizatorzy

Regulamin konkursu kliknij tutaj

Karta zgłoszenia kliknij tutaj

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO