kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
received_470179265331265

Wyniki Miedzyswietlicowego Konkursu origami „W świecie kwiatów”

Wyniki Miedzyswietlicowego Konkursu origami ” W świecie kwiatów”:
I miejsce – Anna Bielawska SP 32
II miejsce – Oliwia Buchatz SP 4
III miejsce – Grzegorz Wysocki SP 46 i Karolina Starosielec SP 46

Wyróżnienie – Wiktor Wieczorek SP 54

Gratulacje dla laureatów
Dziękujemy za udział

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO