kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
sport

Wygraliśmy warsztaty sportowe

Pho3nix Active School to akcja sportowa, w której wzięliśmy udział i… wygraliśmy warsztaty sportowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Jest to Ogólnopolska akcja w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły za każdą aktywność w projekcie Phoenix Active School.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO