kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
kr_20

W finale! Gratulujemy!

 5 marca w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbył się finał XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Dekanat bytomski reprezentowały nasze piątoklasistki: Weronika Krzok,Julka Narożny oraz Paulina Smyk.Dziewczynom gratulujemy udziału w finale.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO