x269_200_smart_original_99_tfsqbd.png.pagespeed.ic.zQasxv6jLi

VI SESJA POPULARNO-NAUKOWA „PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – NIEZŁOMNYCH”

W dniu 3 marca przedstawiciele społeczności szkolnej pod opieką p. Doroty Krajewskiej wzięli udział VI sesji popularno-naukowej „Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych” zorganizowanej w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość m. innymi wysłuchania prelekcji o działalności Józefa Kurasia – jednego z żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej, obejrzenia wystawy poświęconej życiu rotmistrza Witolda Pileckiego oraz wysłuchania montażu poetycko-muzycznego przygotowanego przez uczniów SP nr 51 w Bytomiu. Podczas uroczystej sesji miało miejsce również podsumowanie wyników konkursów miejskich organizowanych z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, a nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody.