kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
luggage-1149289_640

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2022/23

Nic dwa raz się nie zdarza

i nie zdarzy…

Choćbyśmy uczniami byli

najtępszymi w szkole świata

nie będziemy repetować

żadnej zimy ani lata…

Żaden dzień się nie powtórzy…

– W. Szymborska-

Słowami polskiej noblistki uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. W akademii obok Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego, rodziców i uczniów wzięli udział zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Pan Grzegorz Nowak , Hetman , Marszałek oraz członkowie Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Klemens. W wakacyjną podróż pociągiem zabrali wszystkich uczniowie kl.2b a dzień z życia ucznia w szkolnej ławie przedstawili uczniowie kl. 7a, 7b pod kierunkiem pań Agaty Białas i Ewy Wiśniewskiej. Dzień ten był szczególny dla uczniów klas ósmych, którzy po ośmiu latach żegnali się ze swoimi nauczycielami oraz młodszymi kolegami. Wielu z nich z rąk Pani Dyrektor odebrało świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Idźcie w świat, bądźcie dobrymi ludźmi , spełniajcie swoje marzenia, fruńcie jak motyle wysoko a czasem wspomnijcie o nas. Szczęśliwej drogi już czas❤️

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO