kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
school-1665535_640

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Dnia 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2022/2023. Uroczystą akademię przygotowały panie: Dominika Nerka z klasą 6a, Izabela Sulikowska z klasą 2a oraz pani Anna Górecka ze swoim zespołem muzycznym. Na uroczystość wraz z Dyrekcją szkoły przybyli przedstawiciele Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego – nasi Patroni.

Najważniejsi w tym dniu byli nasi pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet naszej społeczności szkolnej.
Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO