kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Konkurs Gw. Śl.

Szkolny Konkurs Gwary Śląskiej

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSKIE GWARY ŚLĄSKIEJ.

Mając na uwadze obecną sytuację, a przede wszystkim chcąc zadbać o zdrowie
i bezpieczeństwo Wasze i Waszych najbliższych – proponujemy  Wam uczestnictwo w Szkolnym Konkursie Gwary Śląskiej w systemie on-line.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy nową wersję Regulaminu uwzględniającą sytuację, w której się znaleźliśmy.

Koniecznie przeczytaj nasz Regulamin zobacz tutaj, w którym „krok po kroku” wyjaśniamy: jak przygotować prezentację, w jaki sposób przesłać ją do nas, w jakich terminach należy ją nadesłać i kiedy odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu.

Organizatorzy:
Wioletta Sowa
Barbara Tworeszczuk

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO