kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
8

Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie…

Jak co roku z początkiem września przychodzi czas kiedy trzeba pożegnać wakacje i przywitać nowy rok szkolny. Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Wielu uczniów po wyjątkowo długiej przerwie przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.

Dla tych, którzy dzisiaj po raz pierwszy przekraczają próg szkoły, dzisiejszy dzień z pewnością jest pełen wrażeń. To ci najmłodsi – pierwszoklasiści.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz by szkoła stała się ich drugim domem i prawdziwą krainą radości.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO