kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Przechwytywanie

„Szkoła dla rodziców”

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie „Szkoły dla Rodziców”, które odbędzie się 2 marca 2022 r. o godzinie 16.00  na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„Jak wspierać dziecko w wyborze szkoły i zawodu”

Spotkanie poprowadzą doradcy zawodowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Joanna Świerczek i Wojciech Żywczok.

W ramach spotkania odbędzie się: wykład tematyczny, dyskusja a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Link do spotkania jest dostępny na stronie internetowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

Dołącz do konwersacji (microsoft.com)

Autor tekstu: Barbara Tworeszczuk

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO