kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
IMG-20230607-WA0119

Świętujemy kolejny sukces!

II miejsce dla zespołu „Być Morze” z klasy 1c w XX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Wiosenne Szantowisko” – kategoria: klasy I-IV Przygotowała: Iwona Roszczypała

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO