kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Collage_20220402_040257

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób zmagających się z tym zaburzeniem aby zmienić swój sposób ich postrzegania. Dlatego przez cały tydzień od 28.03 br. w naszej szkole były przygotowane materiały informacyjne na ten temat, z którymi mogli zapoznawać się rodzice jak i uczniowie oraz propozycje na godziny wychowawcze. Symbolicznym kolorem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu jest kolor niebieski – kolor nadziei. Niebieski akcent obecny był również wśród uczniów naszej szkoły, np. w ubiorze, w klasach czy w pracach. Ponadto z okazji Dnia Autyzmu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „Sławne osoby ze spektrum autyzmu” – napłynęło wiele prac spośród których jury wybrało laureatów, którzy zostaną nagrodzeni.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO