kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
fax-1889037_640

Seanse Planetarium Orbitek

15 listopada 2019 r. uczniowie klas I – VIII mieli możliwośc skorzystania z ciekawej oferty Planetarium Orbitek, dostosowanej do  wieku uczniów.
Uczniowie naszej szkoły przekonali się, że Wszechświata jest niezwykle fascynujacy i  dostaracza niezwykłych przeżyć…

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO