kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
back-to-school-5514999_1920

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Uczniom, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły życzymy w roku szkolnym 2021/2022 samych sukcesów, dużo życzliwości oraz jeszcze więcej uśmiechu i przyjemności z nauki i pracy.

Thank You (copy) on Biteable.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO