kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Kula projekt

Projekt Phoenix Active School

Ogólnopolski Projekt Phoenix Active School dobiegł końca. 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach sportowych, które były wygraną właśnie w tym projekcie, a którego celem było rozbudzenie aktywności fizycznej wśród dzieci ich rodzin oraz nauczycieli. 

Podczas warsztatów gościliśmy także olimpijkę z Tokio , medalistkę Mistrzostwa Świata i Europy w pływaniu Panią Dominikę Kossakowską.

Projekt odbywał się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Autor tekstu: Ewa Wiśniewska

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO