kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
pojemniki

Projekt „Lekcja Nieśmiecenia”

„Lekcja Nieśmiecenia” to partnerski projekt realizowany w ramach fundacyjnego programu „Ekoedukacja”. Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów. Do wygrania jest pojemnik do selektywnej zbiórki odpadów.

Wystarczy wejść na stronę http://lekcjaniesmiecenia.pl/glosowanie i oddać głos. Głosować może każdy.

Zapraszamy, dołączajcie do „Lekcji Nieśmiecenia” i głosujcie jak najliczniej!

Bezpośredni link dla szkoły: http://lekcjaniesmiecenia.pl/gloso…

Zobacz więcej

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO