kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
IMG20230224123524

POLSKA I UKRAINA TO W NASZEJ SZKOLE JEDNA RODZINA.

W rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w naszej szkole odbył się dzień Polsko-Ukraiński. Do udziału w akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele szkoły. Przypomnijmy ,że od początku wojny nasza społeczność aktywnie wspiera mieszkańców Ukrainy. Organizując zbiórki żywności i środków czystości, odzieży, akcje o charakterze charytatywnym. Nasi nauczyciele pracowali także przy bezpośredniej pomocy uchodźcom w magazynie z odzieżą oraz organizując lekcje języka polskiego. Od września 2022 roku do grona naszych uczniów dołączyły również dzieci z Ukrainy.
Dziś chcemy powiedzieć, że: POLSKA I UKRAINA TO W NASZEJ SZKOLE JEDNA RODZINA.

Fotorelacja – klik

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO