kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Skarpa Bytom

Półkolonie – Skarpa Bytom

Sportowe półkolonie dla dzieci w wieku 6 -14 lat

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom organizuje sportowe półkolonie dla dzieci z województwa śląskiego w wieku 6–14 lat. Zajęcia będą odbywać się w godz. 7:30–17:30 od poniedziałku do piątku w dwóch terminach: 14.02-18.02 i 21.02-25.02. W cenie 590 zł w ramach wybranego turnusu dzieci będą miały zapewnione pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i podwieczorek), 10 godzin dziennie zajęć sportowych, kulturalnych i ogólnorozwojowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i prowadzących. Zajęcia sportowe będą odbywać się w grupach 15-osobowych z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. W codziennym harmonogramie zajęć dominuje główna atrakcja obiektu, czyli największa ścianka wspinaczkowa w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie. Oprócz wspinaczki na liście zajęć jest też m.in. piłka nożna, hokej, taniec, gry i zabawy oraz judo. W planach są również wyjścia do kina i teatru oraz zajęcia plastyczne.Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące półkolonii oraz zapisów dostępne są pod numerem tel. 577 240 191 w godz. 9-19, a także na stronie WWW: https://www.skarpa.bytom.pl/polkolonie.html oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/454166306170098 .

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO