kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
french-bulldog-4217621_640

Podziękowanie za dary

   Dziękujemy uczniom za ogromne  zaanażowanie w pomoc naszym bezpańskim zwierzętom ze schroniska. Cieszymy się, że tyle wśród nas dobrych serc! 
Zbiórkę zorganizowała pani  Aleksandra Golus, która jest opiekunem Szkolego Koła LOP.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO