kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
checklist-1622517_640

Organizacja podczas egzaminów ósmoklasistów

Poniżej znajdują się informacje dotyczące rozwiązań organizacyjnych w trakcie trwania egzaminów ósmoklasistów w dniach
16 – 18 czerwca br. (zostały wysłane również w wiadomościach przez dziennik elektroniczny). Prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami. Jednocześnie proszę o potwierdzenie zapoznania się z nimi – potwierdzenie należy przesłać wychowawcy klasy.

Szczegółowe informacje organizacyjne kliknij tutaj

Więcej informacji dla ósmoklasistów kliknij tutaj

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO