Previous
Next
kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Zobacz aktualny

Logowanie do

Przechwytywanie

Nagroda Prezydenta Bytomia dla naszych uczniów

Wśród 86 uczniów, którzy odebrali w Dniu Edukacji Narodowej nagrody Prezydenta Bytomia są trzy nasze uczennice. Wyróżnienia przyznawane dla zdolnych uczniów otrzymały z rąk Prezydenta Mariusza Wołosza Natalia Klemens, Julia Kalus i Alicja Maciąg.
Serdeczne gratulacje.


Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO