kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Przechwytywanie

Nagroda Prezydenta Bytomia dla naszych uczniów

Wśród 86 uczniów, którzy odebrali w Dniu Edukacji Narodowej nagrody Prezydenta Bytomia są trzy nasze uczennice. Wyróżnienia przyznawane dla zdolnych uczniów otrzymały z rąk Prezydenta Mariusza Wołosza Natalia Klemens, Julia Kalus i Alicja Maciąg.
Serdeczne gratulacje.


Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO