kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
szachy

Mistrzostwa Bytomia w Szachach

Mistrzostwa Bytomia w Szachach za nami. W turnieju, zorganizowanym z okazji 70-lecia MDK-u nr 2, w którym wzięło udział 11 szkół Bytomia i Piekar Śląskich, zdobyliśmy 5 pucharów. Serdeczne gratulacje dla naszych szachistów.
W kat kl. V-VIII:
Chłopcy
I miejsce – Tymon Markowski /6c/,
V miejsce – Tadeusz Boroń /7b/;
– Dziewczęta
I miejsc – Natalia Tabiszewska /5c/,
II miejsce – Aleksandra Perlak /8c/,
III miejsce – Maja Gryglewicz /8c/;
W kat. kl. I – IV:
– Chłopcy

II miejsce – Stanisław Wycisk /3d/,
IV miejsce -Antoni Pozzi /3a/;
Dziewczęta
VI miejsce – Zuzanna Wrodarczyk /2a/

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO