kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
teddy-bear-2855982_640

Miś w roli głównej

     6 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się, aby uczcić urodziny najsympatyczniejszego, najbardziej milusińskiego puszystego powiernika naszych problemów
z lat dziecięcych – Pluszowego Misia. Organizatorami imprezy były uczennice klasy 5a  i 6a. Dzieci bawiły się w specjalnie przygotowanych dla nich grach i zabawach w salach lekcyjnych oraz bibliotece. Przy dźwiękach muzyki wzięli udział w misiowej gimnastyce, opowiedzieli o swoich przytulankach i sprawdzili swą znajomość znanych postaci ze świata misia oraz zwyczajów misiowych. Było mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu. Nasz dostojny jubilat hojnie obdarował także swoich gości słodkościami, uprzyjemniając im całą imprezę. Do zobaczenia za rok.  

Autor tekstu: Agnieszka Rozner

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO