kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
santa-claus-1906513_640

Mikołajki w szkole

 „Ho, Ho to ja Św. Mikołaj przybywam do Waszej szkoły z bardzo daleka”.  Tymi słowami przywitał tych najmłodszych ale i starszych wyczekiwany Mikołaj. A jak na Mikołaja przystało przyniósł grzecznym dzieciom i dorosłym prezenty. Było mnóstwo radości.  % grudnia br. odbyła się Pierwsza Edycja Mikołajkowego Turnieju Sportowego dla klas 4-6 , który zorganizowała pani Beata Jankowska -Śliwka. Całą imprezę mikołajkową przygotowała Dyrekcja Szkoły wraz z Radą Rodziców, którzy też byli fundatorami upominków. Bardzo dziękujemy!
Przedstawiamy również wyniki turnieju sportowego:
Wyścigi rzędów doskonalące każdą zdolność motoryczną:
1 miejsce klasa 4 b
2 miejsce kl 4 a
Klasy 5 rywalizowały w grze łapanka rzucania:
klasa 5c 1 miejsce
5 a 2
5 d 3
5 b 4
Rywalizacja kl 6 dwa ognie usportowione:
1 miejsce kl 6 d
2 miejsce kl 6 c
3 miejsce 6 b
4 miejsce 6 a
Wszystkim GRATULUJEMY!


Autor tekstu: Ewa Wiśniewska

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO