kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
book-1294676_640

Miejski Konkurs Fotograficzny „Pokaż, jak się czujesz z książką- czytam ja i moja rodzina”.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Pokaż, jak się czujesz z książką- czytam ja i moja rodzina”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie autorskiego zdjęcia, którego motywem przewodnim jest książką oraz czytanie. W konkursie Matylda z klasy 7c zdobyła I miejsce, a Daniel z klasy 3b oraz Nina z klasy 7a otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy laureatom.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO