kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
pucharx

Laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Bytomia

W dniu wczorajszym Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz wręczył Nagrody Prezydenta najzdolniejszym uczniom w naszym mieście. Miło nam poinformować , że w zaszczytnym gronie znaleźli się: Weronika Krzok , Joanna Szczurek i Piotr Szczurek. W uroczystości oprócz władz miasta i zaproszonych gości wzięła udział Pani Dyrektor Wioletta Kapela. Serdecznie gratulujemy laureatom życząc dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO