kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Ulotka-MEN-11-k64zsmtg

Konkurs wiedzy SYNAPSIK

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy SYNAPSIK MEN pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas drugich. Wczoraj otrzymaliśmy długo wyczekiwane wyniki. Ogromnie się cieszymy z faktu , że uczennica kl.2c , Maja Parkitna została laureatem tego konkursu zdobywając 92,6% punktów. Uczennicę przygotowała p.Ewa Wiśniewska. Pozostali nasi uczniowie
również wypadli wspaniale.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO