Previous
Next
kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

myślęx

Konkurs Mistrz logicznego myślenia

Zapraszam klasy 7a, 7b oraz 8a do kontynuacji konkursu – Mistrz logicznego myślenia. Przez najbliższe 4 tygodnie uczniowie będą otrzymywali zestawy z zagadkami do rozwiązania na swoje konta na Librusie.  Nagrodą – słoik Nutelli (dla każdej klasy osobno).
Zapraszam do wspólnej zabawy!


Autor tekstu: Dominika Walczyńska

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO