kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
myślęx

Konkurs Mistrz logicznego myślenia

Zapraszam klasy 7a, 7b oraz 8a do kontynuacji konkursu – Mistrz logicznego myślenia. Przez najbliższe 4 tygodnie uczniowie będą otrzymywali zestawy z zagadkami do rozwiązania na swoje konta na Librusie.  Nagrodą – słoik Nutelli (dla każdej klasy osobno).
Zapraszam do wspólnej zabawy!


Autor tekstu: Dominika Walczyńska

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO