kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
pencil-3150319_640

Konkurs „LOGO SZKOŁY”

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie na opracowanie logo szkoły, którego organizatorem jest Dyrektor Szkoły.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu.

Regulamin konkursu czytaj tutaj

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO