kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
jar

Jarmark Świąteczny

W środę 10 grudnia już od rana czuliśmy w szkole odświętną atmosferę. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej, a tego dnia można było zaprezentować to wszystko, co udało nam się stworzyć.
Dzieci przygotowały piękne ozdoby świąteczne pod kierunkiem nauczycieli, a także rodziców: Mikołaje, aniołki, choinki, stroiki, zawieszki choinkowe, gwiazdki i wiele innych rozmaitości. Efekt ich pracy był wspaniały!
W Kiermasz Świąteczny była także aktywnie zaangażowana Rada Rodziców oraz rodzice uczniów, którzy upiekli pyszne domowe ciasta.
Społeczność szkolna z przyjemnością gościła tego dnia mieszkańców okolicy, ale nie tylko. W szkole gościliśmy Prezydenta Bytomia Pana Mariusza Wołosza, Panią Senator RP Halinę Bieda, Pana Lecha Ordona, przedstawicieli patrona szkoły Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego, którzy wraz z Dyrekcją szkoły czytali najmłodszym piękne świąteczne opowiadania.
Był  to  dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dzień szczególny. Wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu jarmarku oraz naszym gościom bardzo dziękujemy.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO