kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
t. sz. grafika

IV Szkolny Turniej Szachowy

2 października (sobota) g. 10.00 – 13.00 w jadalni szkolnej odbędzie się IV Szkolny Turniej Szachowy WESOŁY SKOCZEK o puchar Dyrektora SP 46 w kat. klas IV – VIII z podziałem na chłopców i dziewczęta. Gramy 7 rund po 10 min na zawodnika (tj. 20 min. na partię) z wykorzystaniem zegarów szachowych.
Na najlepszego chłopaka i najlepszą dziewczynę czeka puchar, trzy pierwsze miejsca w obydwóch kategoriach nagrodzone będą medalem, dyplomem i nagrodą rzeczową. Dla pozostałych słodka niespodzianka. Proszę zabrać ze sobą śniadanie i wodę do picia. Po zagranej partii będzie można skorzystać z zabaw na sali gimnastycznej – proszę zabrać ze sobą obuwie zmienne.

Serdecznie zapraszają organizatorzy.                                                   

Zapisy do piątku (01.10.2021r.) u organizatorów: Ewa Wanowicz (s. 5), Beata Jankowska-Śliwka (sala gimnastyczna),  Agnieszka Kanios (s. 25)


Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO