kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
student-2052868_640

Informacja dla ósmoklasistów

Rekrutacja do szkół odbywa się przez Internet.
Wszelkie informacje znajdziecie tu: Nabór Optivum
Oferta edukacyjna bytomskich szkół ponadpodstawowych. Informacje na temat technikum, liceum i szkoły branżowej, linki do stron bytomskich szkół ponadpodstawowych. Kliknij w link poniżej

http://www.ponadpodstawowa.bytom.pl/

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO