kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
statuetka Lwowiacy

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Kresowej

Zespół muzyczny w składzie:
Julia Pląskowska
Jessica Nowak
Blanka Grzybek
Dominika Janus
Weronika Kurzepa 
Joanna Szczurek
Piotr Szczurek
Franciszek Pindral 
pod kierunkiem P. Anny Góreckiej reprezentował naszą szkołę w II Wojewódzkim Konkursie Pieśni Kresowej „Bytomianie Kresowianie”.  
Grupa pod nazwą „Lwowiacy”  przygotowała do konkursu utwór ” Ja chcę do Lwowa” i zdobyła III miejsce. 
Serdecznie gratulujemy

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO