kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
540_360_fit_original_99_radvsr — kopia

I miejsce w VIII Miejskim Konkursie „Patroni bytomskich ulic w czasie powstań śląskich”

29 stycznia nasi uczniowie,  Joanna Szczurek, Kajetan Watoła oraz Wiktor Dratwiński zdobyli I miejsce VIII Miejskim Konkursie „PATRONI BYTOMSKICH ULIC W CZASIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH”.
Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 51 w Bytomiu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO