kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
book-5211309_640

Harmonogram zwrotu podręczników

Zwrot podręczników do biblioteki będzie odbywał się podobnie, jak przy wypożyczeniu. W wyznaczonym dniu uczniowie poszczególnych klas po kolei – według alfabetu, będą przynosić podręczniki oraz wypożyczone lektury do biblioteki. Uczniowie oddają cały komplet. Należy wyciągnąć wszystkie kartkówki i inne notatki. Książki zniszczone i zagubione niestety należy odkupić we własnym zakresie – zwłaszcza w przypadku klas 4 i 7.

17 czerwca (czwartek) – klasy 6
18 czerwca (piątek) – klasy 4
21 czerwca (poniedziałek) – klasy 7  

Pozostałe dnia są zapasem, dla osób nieobecnych. W tym roku klasy 5 i 8 nie zwracają podręczników do biblioteki. Inne wypożyczone lektury i książki muszą oddać.

Autor tekstu: Agnieszka Rozner

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO