kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
New Phototastic Collage

Harmonogram zwrotu podręczników szkolnych oraz książek

W tym roku komplet podręczników należy oddać do biblioteki szkolnej. Przy okazji uczniowie oddają  Pani Agnieszce Rozner kluczyki do szafek, które muszą zostać opróżnione (szafki) na czas wakacji w celu przeprowadzenia dezynfekcji. Pozostawione rzeczy na okres wakacji w szafkach zostaną  wyrzucone przez pracownika szkoły.

Podręczniki oraz książki zwracamy do biblioteki szkolnej w godzinach 10.00 – 16.00. W dniach egzaminu ósmoklasisty biblioteka będzie zamknięta.

HARMONOGRAM:

8 czerwca – klasy 3

9 czerwca – klasy 5

10 czerwca – klasy 6

19 czerwca – klasy 8 (w związku z przygotowaniem do egzaminu podręczniki do klasy nie będą przyjmowane przed 19 czerwca)

22 czerwca – klasy 2

23 czerwca – klasy 4

24 czerwca – klasy 7

25 czerwca – klasy 1

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO