kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
k_p_2020

Gramy w zielone – szkolny konkurs

5 marca br. chętni uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej.
Najszerszą wiedzę zaprezentował  Mateusz Swoboda z kl. 8b  i zdobył najwyższe, I miejsce w konkursie. 
Tuż  za nim uplasowała się Juia Kubicka z kl. 5b ( II miejsce).  III miejsce uzyskała Aleksandra Pradelok z kl. 5c. 
Wyróżnienie otrzymała Maj Grzybek z kl. 8b.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz pozostałym uczestnikom konkursu.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO