book-1294676_640

Finalistka II Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Uczennica klasy 8 a Julia Kalus  została finalistką  II  Ogólnopolskiej  Olimpiady Literatury i Języka Polskiego  dla Szkół Podstawowych.  Wysoka lokata  w konkursie zapewniła uczennicy zwolnienie z egzaminu z języka polskiego  oraz pierwszeństwo  w rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Organizatorami  Olimpiady  było wybitne grono profesorów akademickich.  Zmagania polonistyczne rozpoczęły się już w październiku, potem odbywały się kolejne etapy rejonowy, wojewódzki i ogólnopolski. Uczennica  jako jedyna z naszego miasta dotarła do finału konkursu, który składał się z części pisemnej i ustnej. Julia Kalus wykazała się wiedzą wykraczającą poza podstawę programową. List gratulacyjny  do laureatów i finalistów skierował  minister MEiN, wskazując na  wyjątkowe osiągnięcie uczniów w okresie zdalnej nauki wymagające od uczestników dużego  wysiłku i samodzielności.

Autor tekstu: Mirosława Swiers