kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
chess-geae119f16_640

Finał Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Szachach.

29.11.2022r. W Częstochowie odbył się finał Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Szachach. Poziom gry był bardzo wysoki. W turnieju wzięły udział dzieci i młodzież szkolna z 31 szkół (124 uczniów). Drużyna SP 46 w składzie: Tymon Markowski /6c/, Stasiu Wycisk /3d/, Tadeusz Boroń /7b/ i Natalia Tabiszewska /5c/ w IGRZYSKACH DZIECI zdobyła IX miejsce. Pokonaliśmy takich mistrzów swoich rejonów jak: Zabrze, Chorzów, Tworków, Zabrzeg, Tychy , Jaworzno i Zawiercie. Zwyciężyła drużyna
z Rybnika, II miejsce – Wodzisław Śląski, III – Częstochowa.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO